2019
Cabernet Sauvignon barrique
Vynikajúca odroda červených vín. Ponúkané víno je jemne zamatovej arómy a príjemnej trpkosti. Môžete v ňom postrehnúť chuť a vôňu čiernych ríbezlí, černíc a sušených sliviek. Barikový sud zvýraznil jeho elegantnú arómu a harmonickú chuť.
Druh
červené, suché, akostné odrodové víno s chráneným označením pôvodu (D.S.C.)
Lokalita
Malokarpatská vinohradnícka oblasť – obec Modra – hon Noviny
Barrique
12 mesiacov zrel vo francúzskom dubovom barrique sude
Párovanie
Ideálne sa hodí k špecialitám z diviny, tmavému mäsu či zrejúcim syrom
Objem
0,75l
Zvyškový cukor a ďaľšie parametre vína
Objem kyselín (g/l)
5,59
Alkohol (%)
13,50%
Možnosť archivácie
5 - 15 rokov
Vyprodukované množstvo
3 200 fliaš
Objednať toto víno
CABERNET SAUVIGNON
Francúz z Bordeaux
Cabernet Sauvignon patrí do skupiny kabernetových odrôd, ktoré majú svoj pôvod vo Francúzsku, kde sa pestovali už od 13. - 14. storočia. Najstaršie správy o tejto odrode pochádzajú z francúzskeho Bordeaux z polovice 16. storočia. Hrozno vzniklo krížením odrôd Cabernet Franc a Sauvignon Blanc, čo však bolo potvrdené až v roku 1996 DNA testami.

V 18. storočí Cabernet bol stále populárnejší a nahradil vo vinohradoch Bordeaux pôvodnú odrodu Malbec. V 19. storočí sa rozšíril po celej Európe, kde ju vysádzali ako náhradu za fyloxérou zničené vinohrady. Cabernet Sauvignon sa stal najpestovanejšou odrodou na svete, čo zodpovedá približne 5 % všetkých vinohradov a rozšíril aj do oblastí Čile, Kalifornie, Austrálie a južnej Afriky.

Vína z odrody Cabernet Sauvignon majú vysoký obsah červeného farbiva a sú bohaté na kyseliny i triesloviny. Typická vôňou je čierna ríbezľa. Víno zreje pomaly a časom získava na kvalite. Vína sú vhodné aj na dlhodobú archiváciu.